3 Nisan 2012 Salı

azmin zaferi !!!tam kapaklı messenger çantam


geçtiğimiz hafta kendimi aşmayı hedefledim.bekleyen kimi sipariş sahiplerinin de anlayışına sığınarak ,farklı modeller üretmeye giriştim.nihayetinde de torba tipler ve tam kapaklı messenger çantalar çıktı ortaya...öyle birden değil tabii,her defasında özgüvenimin fişfiklemelerine kapılıp ithal kumaşlar kullandım ve üç farklı ithal kumaşın bir kısımlarını heba ettim diyebilirim.içimden içsese hiç de canın sağolsun demek gelmiyor amma ne yaparsınız ki, o benden ben de ondanım,ha deyince koyulmuyor kapının önüne :)Allahtan başarısızlıktan tırsan bir yapım yok...


lafı uzatmayayım...hala bir zülüfer edinememiş olmanın sebep olduğu akıl yürütmeler neticesinde kocaman bir aynanın yerini değiştirip kendimi zülüfer olarak kullanmayı göze aldım.bunu da sevdim hıı!mesela zülüfer (gelecek zamanların birinde benim olmasını istediğim terzi mankeninin özel adıdır bu,ancak varlığı sabit olmadığı için başharfini büyük yazmıyorum:)aşağıda göreceğiniz gibi sokak fukarası nev'inden pozlar veremez ...


tamam! çantaya geliyorum;

tam kapaklı, fermuar+manyetik çıtçıtlı,sapları bedene göre ayarlanabilen,körüklü tabir edilen tarzda bir messenger çanta oldu.körük kısmını içten diktikten sonra oturaklı durabilsin diye bir kez de dış kısımdan spor dikiş geçtim...aman Allahım!!!ne zorlu bir süreçmiş...genellikle boyuttan sonra bir de bu noktada şiştim:)ama olmazsa olmaz bence.aksi halde dikişler içeriye doğru çekilip yamuk duruşlara neden oluyorlar...leyya der ki:spor dikiş şart!

iç kısımda iki adet iç cep var.azıcıkta fermuarda şiştim tabii.nefret ediyorum fermuar dikmekten ya hu!

bu sapları da son zamanlarda edindim...işimi oldukça kolaylaştırdılar ama farklılık adına arayışlarım sürüyor...(tipik açgözlü yay burcu davranışı:)


ilk fırsatta en son aldığım tutankamon ve avanesi ile de bu tip bir çanta denemek istiyorum.işte böyleeee.keyfim yerinde olunca bayağı bayağı yazabiliyormuşum..tıpkı eski günlerdeki gibi.şimdilik bu haleti bozmayayım diyorum ama akşama doğru içimi bulandırıp sınav kaygısı denen duygu durumuna geçiş yapmam lazım, çünkü yarın öğretim ilke ve yöntemleri dersinin vize sınavı var...öğğğkkkk!!!

13 yorum:

cemre dedi ki...

valla bunlarda süper olmuş ellerine sağlık:)

zeynep dedi ki...

Bayılıyorum sizin bu kumaşlara :) kenarlarda biye de geçtiniz mi tam bir profesyonel çantacıdan çıkmış olduğunu düşündürür görenlere.
Bu haliyle de çok kullanışlı güzel bir model olmuş..

Facedeki Zeynep Öztürk.

Benimde bir safinazım yok (olmadığı için baş harfi küçük yazıldı)

colette dedi ki...

Muhteşemmm !!! Evim'in yeni sayısında kumaşlar vardı ,hemen seni anımsadım Leyya'm !
İlke ve Yöntemleri dersi ne ola ki ? Ben bilmiyorum bunu yeni yeni şeyler uyduruyorlar durmadan :)

yıldız dedi ki...

çanta olayında bu kadar yeteneklisini görmedim desem yalan olmaz , yine harikalar üretmişsin;)
sevgiler
yıldız

dersaadet dedi ki...

Eline sağlık, ben bu çantanı diğerler,inden çok beğendim. Fiyatı nedir öğrenme şansım var mı?

Nilgün Komar dedi ki...

çok güzellllllllllllllllllllllllll

kahvegibi dedi ki...

İnanılmaz güzel olmuş, ben ki bir Mısır hastası olarak o Tutankamon ve avane'li kumaştan edinmeliyim bir adet :)

Arzu dedi ki...

Harika olmus canta...Sinavda basarilar diliyorum.

Adsız dedi ki...

çok çok çok çok çoooooook güzel olmuş kumaşların ayrı yakıyor modelin ayrı..maşallah...sübhanallah

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Çok klas, çantacı çantası gibi, gittikçe de daha fazla profösyonelleşen çantalar üretiyorsun. "Ellerine sağlık" ın ötesi ne ise o olsun:)

odaatolye dedi ki...

Çok güzel olmuş ellerine sağlık.Umarım sınav sonucu da çantalardaki gibi azmin zaferi yorumunu hak eder...

derya dedi ki...

leylacım vaye butikte çantalarınla olan kombinlerden bahsetmişsin bu kombinleri yayınlayabilirmisin acaba kıyafetleriyle beraberrr

esin dedi ki...

merhaba leyya,çantalar çok güzel olmuş,fotoğraflardaki sen misin ?