26 Eylül 2011 Pazartesi

vintage burberryler(immm:)


kumaşı görür görmez vuruldum..ancak bir sorun vardı, kumaş jarse, üzerinde de sedefimsi baskılar var.:)olur mu olmaz mı derken aldım gittim...en kötü ihtimalle fistan diktiririm diye düşündüm.eve geldim ya ,bakıp bakıp, arada da mıncıklayıp duruyorum:)en nihayet bir deneme sürüşü yapmak için cesaretimi toplayıp oturdum makinemin başına.ayhhh!!!iyiki de oturmuşum..neden sonra kalktıgımda elimde bir clutch, bir de hobo çanta vardı:) ne ara kestim, ne ara diktim, inanın bilemiyorum...hani esnekmiş,üzerinde sedefimsi baskılar varmış...deforme olabilirmiş..miş miş miş...hepsi yersiz birer endişeymiş...öyle zevkle diktim ki ,ben bilirim...esnemeye karşı ne yaptım?üst spor dikişleri üst kısımdan değil de astar kısmından(yani tersten) geçtim böylece kumaş esneyemedi:)sedefimsi baskılar kimi zaman resimde parlamaya neden oldu...ne yapayım:)
ben de flaşsız çekim denedim...üstteki gibi...gül iliştirdim...fenama gelmedi...destek malzemesinde de modifikasyona gittim:)artık leyya çantaları daha bir hacimli...daha bir destekli...


neymiş efendim...''malzememiz ne olursa olsun yeter ki niyetimiz çanta dikmek olsun''muş...

bugün bu dönemin ilk ve tek dersine de girdim..eğitim yönetimi.öğğğkkk:) öğretmen oldum da okul müdürlüğü kusur kaldı :))

bugünlükte bu kadarrr.kalınız sağlıcakla.

16 yorum:

fiamma dedi ki...

Çok şık olmuş ellerine sağlık, bence esnek kumaş doğru dikişle birleşip gergef gibi olmuş.

Nilgün Komar dedi ki...

kûzûmm..: harika bir eser çıkarmışsın yine.. her zamanki gibi konuşuyor çantaların!!

Tiryaki dedi ki...

ay leyya bayıldımmm. bunları da almamak için şu an itibariyle zor durduruyorum kendimi :)

PAPATYA PRENSES dedi ki...

haftaya nikahımız var çantamı istiyorum kullancam.nokta.

Çelebi dedi ki...

Valla görünce gözlerim bayram etti... Ellerine sağlık!!! Bu güzellikleri ortaya çıkaran zekaya ve hamarat ellere imrenmemek mümkün değil!!

Lilacsmell dedi ki...

Çok şık, tam sonbaharlık, ellerine sağlık!

adasehir dedi ki...

Bunlar harika olmuşlar!!! :)

dikisdersi dedi ki...

bende kumaşa vuruldum ,nasıl bulur çıkartırsın kumaşçılardan bu güzellikleri bilmem ,bu baskı jarse harika imiş ,çantalara her zamanki gibi hiç laf edemiyorum dikişide çok güzel duruşuda

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

ellerine sağlık kumaş müthiş senin elinde muhteşem bir kimlik kazanmış.

ada ve deniz dedi ki...

süper:)))

suhuba dedi ki...

>Çok profosyonelce olmuş. Ellerine sağlık

biyasimadahagirdim dedi ki...

atasözünü de patlatmış:))
eline sağlık, desen güzelmiş gerçekten

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Esnek kumaşı dikmek değil, kesmek bile marifettir. Buradaki başarın elde var biiiiir. Dikişin mükemmel görünüyor, etti ikiiii. Arkadaşım bu kumaşlar neden hep sizin oralarda satılıyor da bizim buralara kimse getirmiyor buda etti onsekiiiiz. Arada bissürü birşey daha var. Hepsi sana övgü. Al kabul et.

NEFİSE dedi ki...

Arkadaşım ....şahaaaannnee..

mermaid dedi ki...

kumaş nefis, kıskandım :)

Narsistanbul dedi ki...

çok güzel olmuş elinize sağlık. ben de jarseden çanta denemiştim, içine ütü ile yapışan telalardan koyup esnemesini engelleyebilirim demiştim ama jarseye tela yapışmadı :) olduğu gibi duruyorlar, devam etmedim:)