22 Kasım 2011 Salı

kaşkollarım (ya da fularlarım)


tam olarak isimlendiremedim henüz bunları .kaşkol diyorum zira  kumaşların arasında ince ve yumuşak dokulu bir elyaf kullandım.fular da diyebiliyorum zira  kumaştan mamuller:)zamanla bir karar vereceğim herhalde...her üçünü de aynı kumaşın farklı bölgelerinden  diktim.kumaşı alalı epey oldu aslında, unutmuşum,paylaşmamışım sizlerle.şifon gibi ama tümüyle naylon dokulu değil.böyle efil efil birşey işte:)ipek gibi.desenleri ve dokusuyla çok sevdiğim kumaşlarımın arasında.
yaptım bir leyyalık yine,onu bu sevimli  baby cotton kumaşla kombinledim...bir yönüyle kadın, diğer yönüyle çocuk olsun istedim.aynen ben gibi... espriyi ve şaşırtmayı seven bayanlar için tasarlandı diyebilirim:)kumaşın bu  kısmını da yine baby kumaşımın farklı rengiyle kombinledim.hikaye aynı yanii:)


yine iki kumaş arasında yumuşak bir elyaf tabakası var...

bunda ise elyaf kullanmayıp kumaşı yün dokulu bir  başka kumaşla birleştirdim,o kadar...uçlara da dantel diktim...


5 yorum:

Zülü dedi ki...

Çok hoş olmuşlar, ellerine sağlık.. Bu arada kafama takıldı, kaşkol kaşkol diyoruz hep, "kaşkol" nedir yahu diye.. tabi baktım hemen internetten öğrendim, paylaşayım bari dedim : Fransızca' dan gelmiş, "cache-col" kelimesinin Türkçe okunuşuymuş. Yakayı saklayan demekmiş.

Derya Özbey dedi ki...

Sizi gördükçe dikiş makinası alma isteği şiddetle artıyor içimde, elinize sağlık, hayvanlı kumaş şahane :)

http://pontinintakilari.blogspot.com/

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

ellerine sağlıkharika bunlar.

sağlıkla kullanılsınlar bol kazançlar getirsinler:)

Bizim Evin Mutfağı-Aysel dedi ki...

Artık sayfana gelince şaşırmuyorum, senin de dediğin gibi yapmış bir "Leyyalık" diyorum. Ama iyiki de yapmışsın, ne güzel olmuşlar, emeğine sağlık, sevgiler...

tatesal dedi ki...

Bence fulardan çok atkı formunda olmuş Leyyacım bunlar ama çokkkk güzel olmuş,ellerine sağlık,....